Skurcze prawej strony ciała

Witam, od kilku miesięcy mam skurcze prawej strony ciała, ręka, noga i szczęka ... itp występuje to przy np wstawaniu z krzesła lub wstaje z łóżka lub zaczynam biec jest to bardzo uciążliwe... Pomocy proszę podać przyczynę lub nie wiem co to za choroba czy co.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Charakter dolegliwości sugeruje zmiany w kręgosłupie powodujące ucisk nerwów jako ich źródło. Jako że objawy dotyczą zarówno głowy, kończyny górnej i dolnej, zmiany te dotyczyć mogą niemal każdego jego odcinka.
Oczywiście przyczyna może być inna i nie może obyć się bez diagnostyki opartej na wywiadzie lekarskim i badaniu fizykalnym.
Pozdrawiam