Skurczowe bóle brzucha w okolicach pępka u dziecka

Witam mam dziecko 10 lat od 3 dni ma skurczowe bole brzucha w okolicach pepka lekarz badal wykluczyl wyrostek dziecko nie ma apetytu ale bardzo sie boi burzy zyje w stresie i tak np pol dnia brzuch nie boli potem boli tak zabolewa i puszcza tydzien przed bolem mialo mdlosci mijaly po gumie mietowej po nospie bol mija prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić przyczynę dolegliwości. Bóle mogą mieć jednak pochodzenie zarówno somatyczne jak i psychogenne. Jeśli będą nawracać konieczna będzie diagnostyka gastrologiczna.