Witam! Niestety nie ma wiarygodnych badań, które potwierdzałyby skuteczność preparatu Antykontamin. Jego zastosowanie polecam skonsultować z lekarzem prowadzącym!
Antykontamin to preparat mający status suplementu diety jest to preparat o składzie ziołowym i naturalnym. Ma on mieć działanie w infekcjach pasożytniczych, grzybiczych, bakteryjnych i tych wywołanych amebami. Antykontamin zawiera głownie składniki ziołowe, sprawiające, ż pH w przewodzie pokarmowym staje się mniej odpowiednie dla pasożytów. Preparat można stosować także w innych schorzeniach przewodu pokarmowego, nie związanymi z infekcjami pasożytami.
Antykontamin stosuje się w formie tabletek przyjmowanych przed snem, zwiększając stopniowo dawkę. Standardowa kuracja trwa 6 tygodni, może być w razie potrzeby przedłużona do 3 miesięcy.
W składzie chemicznym Antykontaminu można znaleźć: witaminy C, D i E alkaloidy, saponiny steroidowe, glikozydy, flawonidy, kompleks lipo aktywnych substancji, polisacharydy, oleje tłuszczowe, trójterpenty – kukurbitacyny, kwas fenolowy, oleje eteryczne, limonen i żywice.
Nie ma żadnych badań naukowych, które w sposób jednoznaczny potwierdzałyby skuteczność Antykontaminu. Należy pamiętać, że ma on jedynie status suplementu diety i nie jest standardem w leczeniu infekcji pasożytniczych, a na pewno nie powinien być stosowany jako jedyny środek w leczeniu pasożytniczych infekcji.
Nie pisze Pan jakiego pasożyta dotyczy infekcja w Pana przypadku więc ciężko powiedzieć jako powinno przebiegać leczenie. Oprócz przyjmowania leków bardzo ważną rolę ma też higiena osobista np. mycie rąk po toalecie, tak aby nie dopuścić do samo zarażenia i aby inni domownicy nie zostali zakażeni. Poza tym można stosować dietę ubogą w mleko i słodkie produkty. Podstawą jest jednak leczenie farmakologiczna, a te może zlecić jedynie lekarz. Uważam, ze powinien się Pan jak najszybciej skontaktować z lekarzem rodzinnym, który zleci leki. Szczerze mówiąc na Pana miejscu niekoniecznie kupowałabym Antykontamin, bo nie ma on udowodnionego działania przeciwpasożytniczego i nie bardzo wiadomo jaką rolę miałby właściwie w tym przypadku spełniać.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stosowanie leku Varumin w przypadku przerzutów na wątrobę – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Skuteczność leku Paraprotex – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Preparaty ziołowe na alergię związaną z pyleniem – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Antykontamin a obniżenie skuteczności antykoncepcji – odpowiada Paweł Żmuda-Trzebiatowski
- Czy można stosować Iskial czy karmieniu piersią? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jak łączyć lek Cital? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Czy dieta może obniżyć skuteczność antykoncepcji? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy taki lek wpływa na skuteczność antykoncepcji? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy takie opóźnienie w przyjęciu tabletek ma wpływ na ich skuteczność? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy mogę łączyć tabletki z tym suplementem? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
artykuły
Antykontamin - wskazania, dawkowanie, środki ostrożności, kontrowersje
O Antykontaminie mówi się, że to kompleksowy lek p
Mak polny - właściwości lecznicze, działanie i uprawa
Mak polny jest chwastem, ale i rośliną ozdobną ora
Czy w ciąży można używać olejków eterycznych i czy można stosować olej z wiesiołka dwuletniego?
Czy olejki eteryczne w ciąży szkodzą dziecku? Czy