Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a inne leki

Witam, jestem na wyjezdzie i niestety nie mogę udac sie do ginekologa. Zauwazyłam ostatnio zołte plamy na majtkach no i czuje lekki dyskomfort. Mam przy sobie lek FLucofast 150 mg, który mi przepisal lekarz - czy ten lek wplywa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Połączenie tych preparatów powoduje wzrost stężenia etynylosetradiolu we krwi (zatem nie powinien wpływać skuteczność złożonych preparatów antykoncepcyjnych). Dodatkowo może to powodować zaburzenia krwawienia miesiączkowego (krwawienia międzymiesiączkowe, brak krwawień lub nasilenie krwawienia). Prawdopodobnie objawy u Pani związane są ze stanem zapalnym. Pozdrawiam