Skuteczność testu na płeć dziecka

Witam serdecznie! Jestem w piątym miesiącu ciąży. Od przyjaciółki dowiedziałam się, że istnieje taki test na płeć dziecka. Zakupiłam go, był on firmy gendermaker. Zrobiłam go w 17 tc i wyszedł kolor różowy, czyli na dziewczynkę. Na ile mogę wierzyć w wynik? Czy te testy mogą być wiarygodne? Bardzo bym chciała żeby wynik się sprawdził. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Test na płeć dziecka został zaprojektowany jako zabawa dla rodziców, nie jako test diagnostyczny. Na pewno nie jest on w stanie zastąpić badania USG czy inwazyjnych metod - amniopunkcji. Producent zapewnia swoją niezawodność gwarantując zwrot kosztów w razie fałszywego wyniku. Proszę jednak pamiętać, że tego rodzaju testy zawsze obarczone są marginesem błędu. Nawet domowe testy ciążowe cechują się ok 98% skutecznością, co oznacza, że 2 na 100 da wynik fałszywy. Jeżeli jest Pani w 5 miesiącu ciąży, tzn. że w najbliższych dniach będzie miała Pani tzw. USG połówkowe, w czasie którego będzie można (o ile dziecko będzie się chciało odpowiednio ułożyć) określić płeć dziecka. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!