Skutki starzejącego się łożyska
Witam jestem w 34 tc. Podczas wizyty w 31 tc gin stwierdził że starzeje mi się łożysko. Jakie są skutki starzejacego się łożyska i czy zagraza mi poród przedwczesny?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Tzw. starzejące się łożysko - lekarz stwierdził w obrazie USG cechy świadczące o degradacji tkanki łożyska, które następuje prawidłowo pod koniec ciąży. Jeśli cecha ta została stwierdzona w 31 tygodniu może istnieć ryzyko porodu przedwczesnego. Najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym, który wykonywał badanie i stwierdził powyższe. Ma on bowiem możliwość oceny kondycji tkanki łożyskowej, rozwoju płodu oraz Pani stanu klinicznego. Wskazane jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i przemęczania się. Niewskazane jest dźwiganie, stres i wszelkie sytuacje powodujące wzrost ciśnienia tętniczego. Proszę się oszczędzać w tych ostatnich tygodniach ciąży.