Skutki TK głowy z kontrastem, rotawirusa i krwiaka dla kobiety spodziewającej się dziecka

Dzień dobry, wg badania usg moja ciąża ma CRL=1,5cm(7,6hbd); wg ostatniej miesiączki (17.07.2014) ok. 12tyg. 1.mogłam zajść w sierpniu w ciążę?skąd taka różnica w obliczeniach? 3.co i czy TK głowy z kontrastem wykonane 04.09.2014 może oznaczać dla ciąży? 4.czy to, że przeszłam rotawirusa (silne wymioty) we wrześniu też niesie za sobą jakieś skutki? 5.czy krwiak (obecny w ciąży) może powodować jakieś wady w rozwoju? 6.jadłam scorbolamid i paracetamol na przeziębienie,a skutki tego? dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Każda z wymienionych sytuacji może negatywnie wpływać na rozwój ciąży. Stąd może także wynikać różnica w wieku ciąży. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.