Skutki uboczne leczenia refluksu

Kobieta ,39 lat. Wg lekarzy mam refluks. Dostałam ipp wiele razy ale skutki uboczne są tak straszliwe do wytrzymania że po kilku dniach przyjmowania przerywałam i szłam po następne z innej grupy. W tej chwili nie czuję zgagi, refluksu, ale objawy są w szyi, gardle, ściskanie, uczucie jakby szyja miała eksplodować, ból szi, ból krtani, odchrząkiwanie wydzieliny, ból krtani całej szyi przy przełykaniu, uczucie grudki w gardle. Od 2 mcy. Wyniki krwi lymp%61,5, mex12 neut%26.5%. Reszta bez zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza otolaryngologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.