Skutki zjedzenia proszku do prania

Co by się stało gdyby się zjadło proszek do prania? tak ze 3 łyżki stołowe

Najbardziej kompetentną odpowiedź można zapewne otrzymać od lekarzy toksykologów z oddziałow ostrych zatruć.
Proszki i mydła mają odczyn zasadowy, oparzenia po zasadach gorzej się goją, niż po kwasach.
Płukanie mydłem jamy ustnej lub trzymanie w niej mydła było stosowane jako kara dla dzieci za kłamstwa i "brzydkie wyrazy" w wiktoriańskiej Anglii, i nie tylko tam...
Dziś uznane to byłoby jako forma sadystycznej przemocy.
Pozdrawiam.