Słaba erekcja po czterech latach bez seksu

Witam! Mam 34 lata. Ostatnio kochałem się z dziewczyną. Z tą dziewczyną pierwszy raz doszło do stosunku płciowego i miałem słabą erekcję na jakieś 60% i trochę było problemów z wejściem do pochwy. Z poprzednią dziewczyną chyba jakieś 4 lata temu nie było problemów - były wytryski. A jeszcze przed próbą wejścia w nią (z aktualną dziewczyną) miałem mocniejszą erekcję. Nie było czucia u mnie jak trzeba, ona się podnieciła, natomiast ja nie. W ogóle mi nie udało się spuścić. Co robiłem przez te cztery lata? Nie uprawiałem seksu, nie masturbowałem się (nie lubię tego, wolę naturalnie z kobietą). Poranne erekcje mocne. Regularnie uprawiam sport, mam nawet widoczny "kaloryfer" (nie chcę się chwalić, chodzi mi o to w jakiej formie jestem i że mam mało tłuszczu). W ogóle nie palę, alkohol rzadko okazyjnie. Jak mam zadbać o udane życie seksualne? Dziewczyna wyjechała na 6 tygodni i przez ten czas co mam zrobić? Masturbować się etc.? Dziękuję z góry za odpowiedzi!

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że problem z erekcją oraz osiągnięciem satysfakcji seksualnej ma podłoże psychiczne. Wśród ewentualnych czynników sprawczych można wymienić m.in. stres przed sprawdzeniem się w roli partnera seksualnego po kilkuletniej przerwie, kompleksy, przemęczenie psychiczne lub inne. Biorąc pod uwagę opis wydaje się, że przyczyna somatyczna ze względu na zdrowy tryb życia, występowanie silnych porannych erekcji oraz brak używek jest mało prawdopodobna. W związku z tym nie ma powodów do obaw. Na pewno praktykowanie masturbacji nie ma tutaj uzasadnienia, szczególnie gdy nie preferuje Pan tej aktywności. Proponuję zadbać o relaks, romantyczną korespondencję z partnerką, odpowiednie nastawienie do następnego "razu". Przed samym stosunkiem warto zwrócić uwagę na odpowiednią grę wstępną oraz rozluźnienie atmosfery np. niewielką ilość wina lub szampana. Jeśli ciągle nie będzie Pan zadowolony ze współżycia wówczas warto porozmawiać o tym z seksuologiem lub psychologiem. Pozdrawiam serdecznie!