Słabe krwawienie w 18 tygodniu ciąży

jestem w 18 tyg. ciąży i dzisiaj zauważyłam że mam zaplamioną bielizne, nigdy wcześniej nie miałam tak. Krwi jest bardzo mało ale nie wiem co bedzie dalej . Czy to coś groznego ?

Krwawienie to zawsze niepokojący znak. Może to świadczyć o skracaniu się szyjki macicy lub jej rozwieraniu, co nie zawsze musi być przez Panią odczuwane. Kolejną przyczyną może być oddzielanie się fragmentu łożyska, bądź błon płodowych, co jest częste przy lożysku przodującym lub nisko usadowionym, czyli w okolicy ujścia wewnętrznego szyjki. Równie dobrze przyczyna może być bardzo błaha, a mianowicie - krwawienie z samej powierzchni szyjki, na której wcześniej stwierdzano nadżerkę. Jedyna możliwość wyjaśnienia i oceny powagi sytuacji to badanie i ocena szyjki w usg.