Śladowa niedomykalność E/A w zastawce mitralnej

Witam mam 22lata,po echokardiografi wykryto u mnie :zastawka mitralna - śladowa niedomykalność E/A->1 i zastawka trójdzielna - łagodna niedomykalność Pgmax-23mmHg. RVSP-28mmHg, czy to jest coś poważnego,jakaś groźna choroba,wada serca...?czy to trzeba leczyć? i skąd sie to mogło wziąść, jaki może być tego powód?wcześniej było wszystko ok, dodam że reszte wszystko z echa mam ok.Wnioski: Prawidłowa funkcja lewej komory.Wymiary jam serca i naczyń w normie.Proszę bardzo o odpowiedź Państwa...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu zmiany wymagają zwykle okresowej obserwacji. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.