Słońce a pojawianie się krostek na twarzy

Czy to normalne ,że trakcie słońca , lekkich upałów wychodzi mu dużo pryszczy /krostek ? Ogólnie w zime i zimniejsze dni nie bylo ich tak dużo , zaczynam sie martwić , nie warto mi mówić zebym poszła do lekarza bo są długie kolejki więc narazie i tak pójść tam nie moge , prosze o pomoc

Renata GrzechociĹska

Trudno postawić przybliżoną diagnozę bez odpowiedniego badania. Opisane zmiany mogą być zmianami uczuleniowymi lub trądzikiem, który powstał na skutek spocenia się twarzy i niedokładnego oczyszczania.