Spadek Fe i podejrzenie anemii

Witam. Robiąc badania krwi wyszło podejrzenie anemii z niedoboru Fe. Pierwsze badanie Fe - 42 przy normie min. 50 ug/dl. Po konsultacji lekarskiej dorobiłam poziom ferrytyny, tranferyny i TIBC. Trans. i TIBC w normie, natomiast ferrytyna była na poziomie 4,2 ng/ml przy minimum 11. Fe w przeciągu 1,5 dnia spadł do15!!! Brak dolegliwości ze strony organizmu tylko nagłe straszne zmęczenie i nadmierna senność. Co mogło być przyczyna takiego stanu ???? W tym czasie nie miałam miesiączki! Pomocy !!!

Aleksander Ropielewski

Takie wyniki wskazują na zaburzenia wchłaniania żelaza i toczący się świeży proces chorobowy, który powoduje zaburzenia przyswajania żelaza. Pozostałe wyniki również niedługo ulegną zaburzeniom. Udało się Pani szybko wykryć sytuację niebezpieczną, jednak konieczna jest dokładniejsza diagnostyka i kontakt z lekarzem.