Czy jest inna metoda leczenia anemii?

Witam, mam 35 lat i stwierdzoną anemię z powodu niedoboru żelaza; ostatnie wyniki morfologii: HCT - 27,6; RBC - 4,65; HGB - 7,5; WBC - 6,9; MCV - 59,4; MCHC - 27,2; MCH - 16,1; RDW - 18,7; PLT - 346, żelazo w surowicy - 15 ug/dl; TIBC - 470 ug/dl; UIBC - 455 ug/dl; procent wysycenia - 3,2%, ferrytyna - 3 ng/ml, transferyna - 403,94 mg/dl. Wyniki takie mam już od dłuzszego czasu; zażywanie tabletek z żelazem nie pomaga, powodują wstrząs organizmu. Lekarz zaproponował przetaczanie krwi. Nie mam przekonania do takiego leczenia. Czy jest jeszcze inna metoda leczenia anemii lub jakieś badanie, które pomogłoby w ustaleniu, dlaczego nie wchłaniam żelaza z pożywienia i z lekarstw. Pozdrawiam.

35 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie.

Najważniejsze w skutecznym leczeniu anemii jest znalezienie i wyeliminowanie jej przyczyny. Częstym powodem niedokrwistości z niedoboru żelaza są przewlekłe krwawienia. Pomocne w ich diagnostyce są badania endoskopowe żołądka (gastroskopia) i jelita grubego (kolonoskopia). Wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna, aby wykluczyć krwawienie z dróg rodnych. Jeżeli nie toleruje Pani zaleconego przez lekarza doustnego preparatu żelaza, być może wystarczy zmiana preparatu na lepiej tolerowany. Istnieje także możliwość podawania żelaza w postaci wlewów dożylnych - jedynie w warunkach szpitalnych pod ścisłym nadzorem lekarskim. Przetoczenia krwi traktujemy jako ostateczność i stosujemy w przypadku bardzo zaawansowanej anemii, gdy poziom Hgb <7.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty