Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek libido i problemy ze wzwodem po stosowaniu leków antydepresyjnych

Dzien dobry.Przez ok. 2 tygodnie stosowalem leki antydepresyjne.Po tym czasie zauwazylem totalny spadek libido oraz problemy ze wzwodem.Odstawilem leki,uplynelo ok.1,5 tygodnia bez leku I nie widac jeszcze poprawy.Jak dlugo trzeba czekac na pelna porawe w tej sferze?Dziekuje za odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Spadek libido może być spowodowany zarówno lekami antydepresyjnymi jak i samą depresją (jeden z objawów). Nie zalecam odstawiania leków samodzielnie, jedynie konsultacja z lekarzem może skutkować ich odstawieniem całkowitym lub zmniejszeniem dawki.
Jeśli cierpi Pan na depresję, proponuję zająć się przede wszystkim jej leczeniem (psychiatra, psycholog, psychoterapia), a dopiero potem skupić się na libido. Wielce prawdopodobne jest (jeśli nie ma Pan problemów natury biologicznej w zakresie erekcji), że wróci i ochota na seks i erekcja.
Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna, stąd trudno o jednoznaczną opowieść. Zaburzenia erekcji mogą być efektem nie tylko przyjmowanych leków, ale też samej depresji. Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem prowadzącym i skonsultowanie z nim pojawiających się objawów. Jest możliwe kontynuowanie leczenia lekami przeciwdepresyjnymi oraz jednoczesne farmakologiczne wsparcie sprawności seksualnej - przez zmianę leku, zmianę dawki leku lub połączenie leku z innym.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy