Spadek poziomu żelaza w organizmie

Witam,mam pytanie dotyczace żelaza w organizmie.Oddaje krew i przez dwa lata bylo wszystko wporzadku,az nagle mialem "spadek" zelaza i zostalem odrzucony na 3 miesiace.Zrobilem sobie prywatnie badania,zeby upewnic sie czy moge juz isc oddac krew ale na badaniu wyszlo mi,ze mam 68,5 ug/dL.W zwiazku z tym mam pytanie czy moge juz oddac krew bez ryzyka ponownego odrzucenia?Pytam dlatego,ze w labolatorium podali mi w jakis innych jednostkach (ug/dL) i nie wiem jak to przeliczyc na takie jak w RCKik

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom żelaza zasadniczo mieści się w normie, choć nie jest najlepszy. Decyzja czy zostanie Pan zakwalifikowany do oddania krwi będzie należała do lekarza transfuzjologa.