Co mogą oznaczać takie wyniki poziomu żelaza?
Dzień dobry, ostatnio badałam kontrolnie żelazo - norma to 50-170, moje jest za wysokie bo ma 186 ug/dl. Dodam, że nie przyjmuję żadnych suplementów.Lekarz rodzinny zlecił mi usg brzucha. Jestem przerażona... Co to może być? :(

KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę nie przejmować się na zapas. Wynik żelaza w Pani przypadku nie jest mocno podwyższony. Zdaniem naszych ekspertów przyczyn podwyższonego poziomu żelaza może być wiele. Wśród nich wyróżnić można nadmierną podaż żelaza, ale także wirusowe zapalenie wątroby, niedokrwistości, hemochromatozę oraz zapalenie nerek.
Badanie USG jamy brzusznej jest badaniem kontrolnym i pozwoli zobrazować stan Pani zdrowia. Proszę być dobrej myśli!
Inne pytania o nadmiar żelaza w organizmie umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-nadmiar-zelaza-w-organizmie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-przyczyna-podwyzszonego-poziomu-zelaza-we-krwi,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-podwyzszony-poziom-zelaza-we-krwi.