Jaka może być przyczyna niskiego poziomu żelaza?

Witam.Mam pytanie robilam 2 dni temu badania i wyszlo mi 35,76 zelaza jaka moze byc tego przyczyna

U kobiet najczęściej przyczyną niedoboru żelaza są obfite miesiączki. Jednorazowy pomiar stężenia żelaza nie daje podstaw do postawienia rozpoznania. Konieczna jest morfologia! A jeśli już badanie żelaza, to równocześnie TIBC, ewentualnie ferrytyna.