Spadek wagi wskutek przyjmowania antykoncepcji hormonalnej a zaczerwienienie gardła

witam, mam 22 lata, od pol roku biore tabletki antykoncepcyjne i w tym czasie schudlam ok 10 kg. od 1,5 miesiaca mam zaczerwienione gardlo, ktore nie boli. poziom leukocytow- 14,8 i tarczyca 4,75. po za tym wyniki ok. czy to jest objaw hiv(5 lat temu odbylam zblizenie z pewna osoba... dodam ze ma ona dziecko 4 letnie zdrowe i dziewczyne)

Witam. W tej sytuacji powinna Pani wykonać test na obecność wirusa hiv. Ze względu na to że wynik TSH zbliża się do górnej granicy normy warto oznaczyć również wolne hormony tarczycy fT3 i fT4.