Spadek frakcji na UKG a przyjmowanie leków hormonalnych

Mam PCOS. Stosuje leki hormonale, metformine oraz spironol 25. 1,5 temu po zapaleniu oskrzeli zaczelam odczuwac wysokie tetno. W czasie spoczynku to ok. 80 do nawet 260 udzerzen na minute w czasie cwiczen. Jestem osoba aktywna fizycznie. W tamtym czasie robilam UKG gdzie frakcja serca wynosila 64%. Pare dni temu mialam ponowne UKG, gdzie frakcja wyniosla 49%.Czy mozliwy jest tak duzy spadek i czy powinnam sie martwic jesli nic poza tym nie zaleziono w sercu.Czy leki ktore biore maja na to wplyw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisany spadek parametrów wymaga oceny przez kardiologa. Proszę zatem udać się do specjalisty.