Spastyka kończyn i zaburzenia erekcji przy SM

witam-choruje na SM od 2011 roku-jest coraz gorzej-,spastyka nie pozwala mi chodzic głównie w prawej nodze mi dokucza,lewa juz tez zaczyna mi padac,dotego problem z erekcją........poprosił bym coś mi poradzic na te dolegliwosci,,mam 35 lat-pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie znam dokładnie historii Pana choroby ani jakie leki Pan obecnie przyjmuje i przyjmował i jakie zabiegi rehabilitacyjne są wdrożone. Zalecam wizytę u neurologa. Pozdrawiam

Witam,
Spastyczność w SM jak i każdą inną leczy się ostrzykiwaniem toksyną botulinową. Daje on bardzo dobre rezultaty. Niestety nie jest to refundowane. Co do zaburzeń erekcji to można zalecić powszechnie dostępne suplementy wspomagające lub leki recepturowe.