Sperma na rękach i przemycie pochwy a ryzyko dostania się plemników

dobry wieczor mam pytanie czy jesli mialam na rekach troche spermy a potem je umylam woda i nastepnie przemylam okolice pochwy to czy moglo dojsc do dostania sie plemnikow, ?dodam ze jestem w 19dc, pozatym stosduje antykoncepcje z tym ze 2 razy w tym cylku wzielam tabletke z 4 godz. opoznieniem czy antykoncepcja nie dzialala?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli stosuje Pani klasyczne dwuskładnikowe tabletki jednofazowe to takie opóźnienie nie ma wpływu na skuteczność tabletek. Nie ma zatem powodów do niepokoju.