Śpiączka, zapalenie płuc a wypis do domu ze szpitala

Witam mój tata dostał 5 dni udaru jest w spiączce dostal zapalenia płuc do tego jest sparalizowany prawa strona .Lekarz powiedział że stan jest cięzki ,ale jesli nic sie nie zmieni to wypisza tate do domu.Moje pytanie czy maja prawo to zrobic jesli nie ma z nim kontaktu karmiony jest sąda . Lerzy podłaczony do wszystkiego co jest możliwe.Czy ja jako córka mogę nie zgodzic sie na wypis przecież wiadomo że bez pomocy specjalistycznej tata umrze

witam,
możliwe że lekarz wypisze odpowiednie dokumenty aby do domu przychodziła pielęgniarka lub dokumenty do ZOL.
Proszę porozmawiać z lekarzem na temat opieki nad ojcem.
W szpitalu możliwe są zakażenia od innych pacjentów, od personelu - a to może stanowić zagrożenie życia dla taty, dlatego być może lekarz chce aby paacjent został wypisany do domu