Spłaszczony pęcherz płodowy na początku ciąży
Jestem w 7 tyg ciąży. Serduszko bije prawidłowo- 110 uderzeń. Po drugim usg tetno 130. Niestety po pierwszym usg w 6 tyg ciąży usłyszałam ze mam splaszczony pecherz plodowy. Po tyg u innego lekarza tez splaszczony pecherz plodowy. Niby wszystko jest dobrze,ale ja nie wiem co oznacza ten pecherz i jakie sa skutki oraz szanse żeby był normalny. Co on oznacza?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Nieprawidłowy kształt pęcherzyka może mieć wiele przyczyn. Może być to zarówno objaw przejściowy jak i wynik nieprawidłowo rozwijającej się ciąży. Za mniej więcej 2 tygodnie warto wykonać USG kontrolne - lekarz bez wątpienia poinstruował Panią jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Koniecznie proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i odpoczywać.