Spłaszczony pęcherz płodowy na początku ciąży

Jestem w 7 tyg ciąży. Serduszko bije prawidłowo- 110 uderzeń. Po drugim usg tetno 130. Niestety po pierwszym usg w 6 tyg ciąży usłyszałam ze mam splaszczony pecherz plodowy. Po tyg u innego lekarza tez splaszczony pecherz plodowy. Niby wszystko jest dobrze,ale ja nie wiem co oznacza ten pecherz i jakie sa skutki oraz szanse żeby był normalny. Co on oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieprawidłowy kształt pęcherzyka może mieć wiele przyczyn. Może być to zarówno objaw przejściowy jak i wynik nieprawidłowo rozwijającej się ciąży. Za mniej więcej 2 tygodnie warto wykonać USG kontrolne - lekarz bez wątpienia poinstruował Panią jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Koniecznie proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i odpoczywać.