Spłycona krzywizna kręgosłupa i rozszczep kręgu L5 w wyniku RTG

Witam miałem mocne bole plecow w odcinku ledzwowym , ortopeda zrobil rtg i wyszło ze mam spłyconą krzywizne kregosłupa i rozszczep kregu L5, dostałem tabletki przeciwzapalne i nic wiecej . Prosze o rade co mam dalej robic gdzie sie zgłosic jak cwiczyc aby bole sie nie powtarzały.

Bole plecow w odcinku ledzwowym
często wiążą się z nieprawidłową pozycją przy pracy, brakiem ruchu i ćwiczeń, słabymi mięśniami przukręgosłupowymi i zwyrodnieniem kręgów!
Badanie RTG wykazało: spłyconą krzywizne kregosłupa i rozszczep kregu L5,
to często opisywane zmiany.
Rozszczep kregu L5, to odmiana anatomiczna stwierdzana u około 10 % badanych osób!

Pomocne w leczeniu doraźnym bólu są leki przeciwzapalne, zmniejszające bolesne napięcie mięsni.
Kiedy miną ostre bóle , warto zacząć regularne ćwiczenia pod okiem Ortopedy i Rehabilitanta
Ważna redukcja wagi i ćwiczenia posturalne! Wskazane regularne pływanie, gimnastyka.