Spłycona lordoza oraz lewostronne wygięcie osi długiej odcinka lędźwiowego
Witam MR kregosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Wyszło na nim spłycona lordoza oraz lewostronne wygięcie osi długiej odcinka lędźwiowego. Zwiększone poziome ustawienie kości krzyżowej. L5/S1: Obniżenie, dehydratacja oraz tylno-boczne prawe częściowo dootworowe uwypuklenie krążka m-kręgowego z towarzyszącymi zaostrzeniami na krawędziach trzonów powoduje zwężenie prawego otworu międzykręgowego z cechami impresji prawego korzenia nerwowego, bez ucisku na worek oponowy. co to znaczy?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego wyniku. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie.