Sposób diagnozowania i leczenia chorób metabolicznych

Jak wygląda diagnoza i leczenie chorób metabolicznych? Jestem otyła, ważę 84kg przy 164cm wzrostu, mam 24lata, kłopoty z wypróżnianiem-załatwiam się co 2-3 dni, wzdęcia, niewielką niedoczynność tarczycy(w lipcu TSH 4,76-po braniu euthyroxN50 przez 3m-ce spadło do 3,6-w październiku poroniłam) i dostałam skierowanie do poradni metabolicznej. Tam dostałam skierowanie do dietetyka i to był koniec wizyty, więc od czego jest lekarz chorób metabolicznych oprócz pisania skierowania do dietetyka?

Dietetyk na podstawie zebrania wywiadu zdrowotnego i preferencji żywieniowych opracowuje dietę odchudzająca. W Pani przypadku powinien również uwzględnić niedoczynność tarczycy. Tak to się dzieje przynajmniej w prywatnych gabinetach dietetyki. U mnie np. pierwsza wizyta trwa 1 godzinę a często w poradniach NFZ jest to 15 min...wizyta u lekarza to max 10 min...to stanowczo za mało czasu, żeby cokolwiek ustalić. zrzucenie 20 kg to długi proces i ciężki, ważne jest wsparcie, stosowanie diety i zwiększenie aktywności fizycznej - sama dieta tu nie wystarczy. Warto teraz zadbać o zmianę diety, by nie dopuścić do powikłań nadwagi - cukrzyca, dna moczanowa i inne.Powinna być Pani pod ciągłą opieka dietetyka, wizyty kontrolne minimum co 1 miesiąc połączone z analizą składu masy ciała. No i oczywiście edukacja żywieniowa, żeby trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe.