Sposób łagodzenia obfitych miesiączek

Od około roku mam krótsze cykle miesiączkowe, co 22-25 dni i bardzo obfite co spowodowało złe wyniki krwi (niskie żelazo ) a co za tym idzie ogólnie złe samopoczucie. lekarz zaproponował mi wkładkę MIRENA a druga lekarka przepisała tabletki provera. Proszę o podpowiedz , który sposób złagodzenia miesiączek jest ''zdrowszy'' i bardziej skuteczny w moim przypadku. Leczę depresje a w ulotce tabletek wyczytałam ,że mogą one powodować stany depresyjne i nie chciałabym znowu do tego wracać :)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. W czasie wizyty będzie można określić wszystkie za i przeciw odpowiednich metod a także zdecydować o konieczności zabiegu wylyzeczkowania.