Sposób odstawienia tabletek antykoncepcyjnych po 8 latach stosowania

Chciałbym przestać brać tabletki antykoncepcyjne, biorę je od 8 lat bez żadnej przerwy czy moge je odstawić tak od razu czy trzeba najpierw zmienic na slabsze? I po jakim czasie od odstawienia mogę się starać zajsc w ciążę bez obaw ze w organizmie jeszcze cos zostalo od tabletek?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odstawienie tabletek należy omówić ze swoim ginekologiem. Nie ma wytycznych co do odstępu czasowego między zakończeniem antykoncepcji a rozpoczęciem starania się o dziecko. Nie wykazano odległego wpływu w/w farmaceutyków na płód.