Sposób usunięcia zmiany barwnikowej na skórze

Czy o sposobie usunięcia zmiany barwnikowej na skórze (tj. laserem czy skalpelem), - która ma nierówne/rozmazujące się w obrazie dermaskopowym krawędzie - decyduje lekarz czy pacjent może wybrać daną metodę samodzielnie?

Zmiany barwnikowe nie powinny byc usuwane laserowo, glownie z powodu tego, ze nie wszystkie komorki 'barwnikowe' zostaja podczas tego usuniete. Decyzja zawsze nalezy do pacjenta, ale lekarz moze odmowic w takim przypadku zabiegu laserowego.