Sposoby leczenia zespołu Sjogrena

Witam. Prosze mi powiedzieć czy jest inne leczenie zespołu Sjogrena niż metotreksat . Biorę go ponad pół roku,obecnie największą dawkę. Nie widzę poprawy, bardzo bolą mnie palce u rąk, są zniekształcone, niesprawne,pogrbione. Pozdrawiam i dziękuje Izabela.

Renata GrzechociĹska

Witam.
W przypadku opornego na dotychczasowe leczenie zespołu Sjogrena, można zastosować leczenie biologiczne, w tym celu konieczna jest konsultacja ze swoim reumatologiem.
Pozdrawiam