Sposoby na lepsze trawienie

Mam taki problem. 3 lata temu stwierdzono u mnie 2 naczyniaki na watrobie , kontoluje je co rok i nie rasna. teraz wykryto stluszczenie watroby, do tego mam refluks . Zadne leki mi nie pomagaja tzn. ciagle mam wrazenie , ze moj brzuch jest wzdety, mam zaparcia, po prostu jakie lekarstwo czy ziola sa skuteczne na dobre trawienie? Dodam , ze mialam robiona gastroskopie i kolonoskopie i wszystko wyszlo ok.Nie mam tez bakterii hp. Prosze o rade co mam jesc , zeby lepiej trawic pokarm. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno dieta lekkostrawna i uboga w tłuszcze. Proponuje udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.