Sposoby na otyłość brzuszną u 9-latki

Witam. Mam 9 letnia corke. Ma 140 cm wzrostu i wazy ok. ponad 40 kg. Od urodzenia byla duza dziewczynka, jest tzw. grubych kosci. Ogolnie nie jest otyla ale ma bardzo duzy brzuszek, ktory zwlaszcza przy wykonywaniu cwiczen fizycznych powoduje ze szybko sie meczy. Dodam ze jest ona osobka ktora bardzo lubi ruch. Prosze mi doradzic jak mozna sie pozbyc brzuszka?

Witam Panią,

Powinna Pani zadbać aby w córki jadłospisie znajdowała się zdrowa, jak najmniej przetworzona żywność. Posiłki powinny być pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. Proszę ograniczać u córki spożycie soli i słonych potraw, słodyczy, żywności bogatej w tłuszcze nasycone i cukry proste.
Postara się Pani gotować ciepłe obiady i zadbać o to aby kolacje były jedzone około 2h przed snem. Bardzo ważne sa również śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Córka powinna także pić odpowiednie ilości płynów - około 1,5l wody mineralnej dziennie.
Wprowadzi Pani wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym córkę na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie są Panie z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeśli córka lubi ruch, to już połowa sukcesu. Należy zachęcać ją do jak największej aktywności fizycznej. Natomiast nie można również zapominać o diecie. W diecie dzieci często pojawiają się niezdrowe produkty, takie jak słodycze, słodzone produkty mleczne, słodkie płatki śniadaniowe, mięso w panierce, słodzone napoje typu cola, fast food. To właśnie one mogą być przyczyną nadmiernej masy ciała.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/