Sposoby na przyspieszenie wzrostu ciała

Witam chciałbym się dowiedzieć czy są jakiekolwiek sposoby na zwiększenie wzrostu ciała, czy jakiekolwiek wspomaganie wzrostu jakimiś suplementami czy jakimiś ćwiczeniami, wiem że dieta to ważna rzecz ale chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś sposoby,słyszałem że np branie l argininy i lizyny pomaga czy to prawda?Jeden z forumowiczów brał l arginine, wapń, wit.d, kwas foliowy i mówi że urusł 3 cm w ciągu miesiąca w okresie w którym od roku już nic nie urósł.Proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Suplementacja związków o których Pan pisze rzeczywiście może mieć wpływ na przyspieszenie wzrostu. Ważniejsze niż przyjmowanie preparatów są jednak czynniki genetyczne i stosowanie postępowania poza farmakologiczego. Aby przyspieszyć wzrost konieczna jest duża ilość snu (podczas snu uwalnia się bowiem hormon wzrostu), ćwiczenia fizyczne (szczególnie te tlenowe - również stymulują wyrzut hormonu) oraz dieta bogata w wapń i witaminy (świeże warzywa i owoce) oraz dbanie o prawidłową masę ciała.