Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 3 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplementacja na wzrost ciała przy zbilansowanej diecie

Witam,chciałbym się dowiedzieć czy są jakieć ćwiczenia lub sposoby suplementacje na zwiększenie wzrostu. Czy taka suplementacja coś pomoże?:rexorubia,l arginina,lizyna,wapń,zestaw witamin i minerałów,białko(odżywka białkowa) i rozciąganie pływanie czy pozwoli mi to na to że urosnę wyższy niż bez brania powyższych suplementów dożucam do tego zdrową i zbilansowaną diete,czy wspomoże to mój wzrost? Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Wzrost w głównej mierze uwarunkowany jest czynnikami genetycznymi. Oznacza to więc, że samodzielnie, nawet przy pomocy suplementacji nie jesteśmy w stanie dokonać w jego zakresie znaczących zmian. Istnieją jednak składniki odżywcze, które wspomagają budowę kości i ich rozwój. Należą do nich przede wszystkim wapń (głównie mleko i produkty mleczne) oraz magnez (głównie kasza, kakao,pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i nasiona). Cenną witaminą dla rozwoju kości jest wit D, która zwiększa przyswajalność Ca i Mg w jelitach oraz wpływa na rozwój komórek kostnych. Znajdziemy ją przede wszystkim w rybach morskich i żółtku jaja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy