Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta i ćwiczenia fizyczne na wzrost

Mam 17 lat, co mogę zrobić zeby urosnąć? Jakaś specjalna dieta, może jakieś ćwiczenia fizyczne? Bardzo chiałabym byc wyższa. Nie wiem co mam robic, proszę o pomoc.
17 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Wzrost jest na ogół cechą dziedziczoną, na którą samodzielnie nie mamy wpływu.
Aby wspomóc rozwój i prawidłową budowę kości, warto natomiast zadbać o wysoką podaż składników mineralnych budujących masę kostną, przede wszystkim wapnia (głównie mleko i produkty mleczne) oraz magnezu (głównie kasza, kakao,pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i nasiona). Cenną witaminą dla rozwoju kości jest wit D, która zwiększa przyswajalność Ca i Mg w jelitach oraz wpływa na rozwój komórek kostnych. Znajdziemy ją przede wszystkim w rybach morskich i żółtku jaja.

0

Po pierwsze, odpowiednio zbilansowane posiłki:). Prawidlowe odzywienie jest gwarantem wzrostu i rozrostu komorek ciala. Nie nalezy przesadzac z cwiczeniami, np. podniszenie ciezarow moze przyczynic sie do zahamowania wzrostu. Polecam plywanie, bieganie:)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy