Dieta pozbawiona nabiału przy AZS a ćwiczenia fizyczne

Witam, mam 20 lat 176 cm wzrostu, ważę ok 55kg. Chciałbym zwiększyć masę swojego ciała. Jestem na studiach dziennych, więc czas na sport mam głównie w weekendy, biegam, pompuję podnoszę ciężary. W tygodniu jest trochę gorzej. 3 tyg temu rzuciłem papierosy. Jednak moim głównym problemem jest dieta a mianowicie pozbawiona jest ona przede wszystkim nabiału: mleka i jajek, ponieważ choruję na AZS i jestem uczulony na te produkty. Nie wiem jaką dietę zastosować bez w.w produktów, proszę o porady.

Witam serdecznie,
By masa przyrastała potrzebne jest by wraz z dietą dostarczać białka. Fakt, że mleko i nabiał są dobrym jego źródłem, ale są przecież jeszcze inne źródła tego składnika pokarmowego. Oczywiście dieta musi być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do treningów, by zapewnić odpowiedni przyrost masy mięśni. Co może Pan jeść: mięso, jaja bo są bardzo dobrym źródłem bardzo dobrze przyswajalnego białka, warzywa, kasza jaglana (ma właściwości odkwaszające, co jest niestety ważne przy treningach siłowych), owoce. Jeśli nie jest pan uczulony to zalecam spożywanie migdałów (źródło wapnia, cynku i magnezu) i inne orzechy. Zalecam wizytę u dietetyka w Pana okolicy, z pewnością odpowiednio zbilansuje Pana dietę, dostosowując ją do treningów i AZS.
Pozdrawiam