Sposoby plastyki stulejki

Witam! Moim problemem jest stulejka. Mam aktualnie 18 lat. Od dziecka mam stulejkę, a dokładnie, podczas wzwodu nie można zdjąć napletka tylko wystaję takie "oczko". Przed pójściem do dermatologa chciałbym się spytać o kilka rzeczy, mianowicie: 1. Jak będzie można usunąć taką stulejkę? Wg mnie to będzie operacja, i pytanie moje bo ja nie chcę, aby rodzice się o tym dowiedzieli i chciałbym się zapytać, czy będzie taka możliwość zachowania tajemnicy? 2. Trochę odnośnie pkt. 1., jakie bym musiał mieć przy sobie papiery (dowód, pesel?) abym mógł mieć operację? 3. Ile by taka operacja trwała? Cały dzień? Wyszedłbym pod wieczór? 4. Co by było po operacji? Po ilu dniach mógłbym poczuć "normalnego penisa"? Jak by było z tymi opatrunkami? Ja bym musiał je sam robić, czy jeździć gdzieś do lekarza? 5. Po operacji miałbym zakaz kąpania i stykania się z wodą? Bardzo bym prosił odpowiedzi na te pytania, są dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam i z góry dziękuję za czas poświęcony za odpowiedź.

1. Jak będzie można usunąć taką stulejkę? Wg mnie to będzie operacja, i pytanie moje, bo ja nie chcę, aby rodzice się o tym dowiedzieli i chciałbym się zapytać, czy będzie taka możliwość zachowania tajemnicy? - Zabieg plastyki stulejki to drobny zabieg bardzo często wykonywany w znieczuleniu miejscowym w trybie jednodniowym. W tej sprawie trzeba udać się na konsultację do urologa (nie dermatologa) ze skierowaniem od lekarza POZ (lekarza rodzinnego). Dopiero urolog po bezpośrednim badaniu wyjaśni tryb, rodzaj i sposób leczenia zabiegowego. Jest Pan osobą dorosłą. O tym czy poinformuje Pan swoich rodziców o zabiegu czy też nie to Pana osobista sprawa. 2. Trochę odnośnie pkt. 1., jakie bym musiał mieć przy sobie papiery(dowód,pesel?) abym mógł mieć operacje? - Najpierw jak pisałem wyżej trzeba skonsultować się z urologiem (skierowanie do niego od lekarza POZ). Dopiero urolog zadecyduje o zabiegu i wyda skierowanie na ten zabieg. Aby przeprowadzić zabieg na pewno będzie konieczny dowód tożsamości i potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego (jeśli zabieg będzie wykonywany w ramach NFZ). 3. Ile by taka operacja trwała? Cały dzień? Wyszedłbym pod wieczór? - Taki zabieg można wykonać w trybie jednego dnia czyli być zoperowanym i po kilku godzinach iść do domu. 4. Co by było po operacji? Po ilu dniach mógłbym poczuć "normalnego penisa"? Jak by było z tymi opatrunkami? Ja bym musiał je sam robić, czy jeździć gdzieś do lekarza? - Po operacji, po kilku godzinach wróci Pan do domu. Po około 2 tygodniach pełna funkcja penisa powinna być odczuwalna. Z opatrunkami jest różnie, niektórzy nie zakładają, inni zakładają i usuwają sami po jakimś tygodniu, inni każą zmieniać codziennie. Można takie opatrunki zmieniać samemu. O wszystkim poinformuje lekarz po zabiegu. 5. Po operacji miałbym zakaz kąpania i stykania się z wodą? - Nie. Absolutnie nie ma takich przeciwwskazań.