Sposoby usunięcia obrzęków Reinkiego

Witam czy zabieg usunięcia obrzęków reinkiego jest wykonywany laserowo czy są jakieś inne metody usuwania tego schorzenia ? Czy przy tym zabiegu będę usypiana ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na części zabieg ten wykonuje się przez mikrolaryngoskopie. Usunięcie może być różne w zależności od sprzętu jakim dysponuje operator np laser, nóż, elektrokoagulacja. Jest to zabieg w znieczuleniu ogólnym czyli będzie Pani usypiana.

Pozdrawiam.