Spóźniająca się miesiączka, ból jajników i biała wydzielina z pochwy a możliwość choroby

Witam. Spóźnia mi się okres 6 dzień, ale od ok.3 dni pobolewają mnie jajniki tak jak przed okresem i wydziela się biała wydzielina z pochwy, jest raczej rzadka i mało lepka. Wykluczam ciąże, ponieważ ostatni stosunek miałam w sierpniu i po tym miałam normalnie okres. Czy to mogą być zaburzenia albo choroba?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje wiele przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Sugeruję zglsić się do kontroli do ginekologa. Po zebraniu wywiadu zdrowotnego oraz badaniu klinicznym ustalenie potencjalnej przyczyny zaburzeń miesiączkowania będzie możliwe. Jednorazowe opóźnienie cyklu miesiączkowego najczęściej nie stanowi o żadnej poważnej patologii, a jedynie o przejściowych zaburzeniach rytmu miesiączkowania. Jednak dla pewności kontank ze specjalistą jest wskazany.