Spóźniająca się miesiączka - co mam robić?

Witam. Przeważnie okres dostaję na koniec miesiąca, tak jak w grudniu - 29. Jednak następny był 21 stycznia i teraz nie wiem, czy w lutym mam liczyć 32 od ostatniej miesiaczki, czy spokojnie czekać znowu na koniec miesiąca? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jednorazowe przesunięcie daty miesiączki może się zdarzyć co jakiś czas u każdej kobiety. Nie jest to powód do niepokoju. Gdyby kolejne cykle były nieregularne wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Jeżeli Pani cykle są 32 dniowe to kolejnej miesiączki należy się spodziewać po upływie 32 dni od ostatniego krwawienia.
Pozdrawiam