Spóźniająca się miesiączka - co to oznacza?

Witam!
Mam pytanie, ile powinnam czekać na spóźniającą się miesiączkę zanim pójdę do ginekologa? Mam nieregularne cykle od 25 do 32 dni wywoływane lekami (mam podejrzenie PCO). Poprzednie dwa cykle brałam pigułki, żeby wyleczyć torbiele. W 12 dniu cyklu podczas badania usg brak było dominującego pęcherzyka. W 19 dniu cyklu miałam usg i lekarz stwierdził, że była już owulacja, bo widać ciałko żółte i żebym nie brała żadnych leków na wywołanie okresu, bo wg niego sam przyjdzie. Jestem teraz w 34 dniu cyklu i nie mam okresu. Test ciążowy zrobiłam dzisiaj, ale jest negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z opisu jaki został zamieszczony wynika, że jest Pani pod stałą kontrolą specjalisty ginekologa, co znacznie ułatwia sytuację. Tak naprawdę bowiem to lekarz powinien zalecić konkretną datę kontroli Pani zdrowia. Ponieważ nic jednak na temat Pani nie napisała domyślamy się, że tak nie było. Ponieważ jest Pani diagnozowana w kierunku schorzenia jakim jest PCOS, nie warto zbyt długo czekać, gdyż miesiączka może się po prostu w ogóle nie pojawić, a tym samym opóźnione zostanie leczenie.
Wydaje nam się, że powinna się Pani zatem skonsultować ze swoim lekarzem w miarę szybko, by ustalić dalszą diagnostykę i ewentualne leczenie.