Spóźnianie się miesiączki a stosunki w prezerwatywie

Witam Moj problem polega na tym ze okres mi sie spoznia juz 3 dzien dotychczas mialam regularne objawy mialam przed okresem takie co zawsze ... dodam ze 5 dni przed okresem wspolzylam z chlopakiem ale byla prezerwatywa i nie doszedl ostatnio pojawily sie czarne plamki ale zawsze tak mam przed okresem Prosze o odpowiedz jaka moze byc przyczyna spozniajacego sie okresu??

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno jednoznacznie określić konkretną przyczynę. Opóźnienie okresu może wynikać z ciąży, zaburzeń hormonalnych, infekcji, zmiany stylu życia. Aby wykluczyć ciążę proszę wykonać test ciążowy, jeśli wyjdzie negatywny i okres nie nadejdzie proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam