Spóźnianie się okresu i bóle brzucha

Witam, Zależy mi na dość szybkiej odpowiedzi. Po pierwszym stosunku krwawiłam przez ponad tydzień. Stosunek odbył się z zabezpieczeniem. Po tyg. krwawienie ustało, ale zaczął towarzyszyć mi silny ból brzucha jak przed miesiączką. Okresu nie dostałam a ból brzucha nasila się rano i wieczorem. Stosuję leki na niedoczynność tarczycy i w ostatnim czasie mam dużo stresu. Wizytę do gin. Mam za kilka dni, ale chciałabym dowiedzieć się, dlaczego spóźnia mi się okres i skąd te bóle brzucha?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie, poza ciążą, może być spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, jednakże może również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Ból brzucha może być spowodowany wieloma przyczynami i bez przeprowadzenia badania nie można postawić diagnozy. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa. Pozdrawiam.