Spożycie wina przy kamicy żółciowej

Witam mam 34lata i kamice zólciowa 1 pazdziernika bede miala operacje usuniecia woreczka. Stosuje diete i chcialabym zapytac czy mozna od czasu do czasu wypic lampke czerwonego wina ogólnie nie pije alkocholu. Anna, Wroclaw

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

do czasu operacji proszę się powstrzymać od alkoholu, po operacji dostanie Pani zalecenia dietetyczne w wypisie ze szpitala. Po wizycie kontrolnej ( po zabiegu) jesli wszystko będzie pomyślnie od czasu do czasu mozna będzie sobie pozwolić w umiarkowanej ilości.

Pozdrawiam serdecznie