Spuchnięta kostka w lewej nodze

Witam, od tygodnia mam spuchniętą kostkę u lewej nogi. Na początku odczuwałam dyskomfort podczas chodzenia i dosyć spory ból przy próbach prostowania stopy lub ruszania nią na boki. Od trzech dni mam ograniczone czucie w kostce. Co może mi dolegać i gdzie powinnam się z tym udać? Od razu na SOR, poczekać na wizytę u rodzinnego kilka dni, czy od razu do jakiegoś specjalisty? Neurologa? Ortopedy? A może najpierw wykonać jakieś badania, żeby przyspieszyć diagnostykę?
Czy to normalne, żeby spuchnięta kostka powodowała takie dolegliwości? I co mogło być przyczyną nagłego spuchnięcia kostki? Do tej pory nie miałam problemów z krążeniem żylnym. Moja mama ma - zażywa Diosminex, ale ja często uprawiam sport (rower, biegam + siatkówka). Dodam, że opuchlizna nie powstała na skutek urazu podczas uprawiania sportu - po prostu wstałam rano i kostka była spuchnięta - nie wiem kompletnie co się stało

witam,
być może doszło do urazu w obrębie stawu skokowego.Proponuję Altacet w żelu i Dicloziaję do smarowania
Wizyta u ortopedy może być konieczna w ciągu kilku dni najbliższych jeżeli dolegliwości nie ustąpią