Opuchnięta kostka a wskazania do wizyty u specjalisty

Witam. Od paru miesięcy mam opuchniętą kostkę. W grudniu zeszłego roku nie fortunnie wygięłam sobie kostkę, kilka dni po tym zdarzeniu kostka mi opuchła i jest aż do tej pory opuchnięta, ale nie boli. Uprawiam dosyć intensywnie sport, trenuje siatkówkę. Czy to normalne, powinnam udać się do specjalisty ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli kostka jest wyraźnie opuchnięta stosunku do zdrowej kostki, to kontakt z ortopedą jest zalecany. Jednak wobec braku dolegliwości bólowych i utrudnień podczas uprawiania sportu nie ma wskazań do pilnej wizyty.