Stan dziecka urodzonego z transpozycją naczyń wielkich

Witam moj 9 miesięczny synek urodził się z transpozycja naczyń wielkich, miesiąc po operacji przeszedł następną operacje bajpasow. Teraz po koronografi okazuje sie ze jeden bajpas pracuje tylko w 50% ake przepływ krwi w sercu jest prawidlowy bo drugi bsjpas nadrabia. Ma dodatkowo dziurke w sercu. Dyn rozwija się prawidłowo, jest aktywnym i szczęśliwym dzieckiem, nic po nim nie widać że coś jest niebtak. Czego mogę się spodziewać? Następne opetacje? Czy synek kiedyś bedzie normalnie żył?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając szczegółowych danych klinicznych. Tak naprawdę najlepiej byłoby zatem, gdyby porozmawiała Pani na ten temat ze specjalistą kardiologiem dziecięcym, który opiekuje się dzieckiem. Proszę nie bać się zadawać pytania - lekarz prowadzący bez wątpienia szczerze Pani odpowie.