Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stan dziecka urodzonego z transpozycją naczyń wielkich

Witam moj 9 miesięczny synek urodził się z transpozycja naczyń wielkich, miesiąc po operacji przeszedł następną operacje bajpasow. Teraz po koronografi okazuje sie ze jeden bajpas pracuje tylko w 50% ake przepływ krwi w sercu jest prawidlowy bo drugi bsjpas nadrabia. Ma dodatkowo dziurke w sercu. Dyn rozwija się prawidłowo, jest aktywnym i szczęśliwym dzieckiem, nic po nim nie widać że coś jest niebtak. Czego mogę się spodziewać? Następne opetacje? Czy synek kiedyś bedzie normalnie żył?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia stymulatora serca?

Rozrusznik serca (stymulator serca) zostaje wszczepiony pacjentom, których serce pracuje zbyt wolno. Wytwarzane przez stymulator impulsy elektryczne zastępują lub wspomagają aktywność elektryczną struktur serca, dzięki czemu serce zostaje pobudzane do pracy.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając szczegółowych danych klinicznych. Tak naprawdę najlepiej byłoby zatem, gdyby porozmawiała Pani na ten temat ze specjalistą kardiologiem dziecięcym, który opiekuje się dzieckiem. Proszę nie bać się zadawać pytania - lekarz prowadzący bez wątpienia szczerze Pani odpowie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy