Stan po artroskopowej rekonstrukcji ACL

Jestem 7 tygodni po artroskopowej rekonstrukcji acl. Noga już prawie mnie nie boli, czy to normalne, że po takim czasie, podczas podskakiwania i lądowania na dwie nogi, operowane kolano jeszcze się trzęsie i jest niestabilne? Po jakim czasie będzie ono takie jakie powinno być?

Próbuje Pan nadmiernie obciążać staw, który nigdy już nie będzie jak nowy. Jeżeli podczas normalnego funkcjonowania nic się nie dzieje to jest dobrze.

Teraz przed Panem praca nad odbudową masy mięśniowej. Mam poważne wątpliwości czy podskakiwanie na tym etapie rehabilitacji to dobry pomysł. Proponowałbym puki co ćwiczenia w zamkniętych łańcuchach kinematycznych (z podpartą kończyną w każdej fazie ruchu).